Rakoczy Stal częścią międzynarodowej grupy Hargassner

Rakoczy Hargassner

Rakoczy Stal staje się częścią międzynarodowej grupy Hargassner!

Informujemy, że Hargassner Holding Polska, polska spółka należąca do austriackiego holdingu Hargassner – jednego z wiodących europejskich producentów systemów grzewczych, sfinalizowała w dniu 6 sierpnia 2021 r. transakcję nabycia pakietu 100% udziałów spółki Rakoczy Stal sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli od dotychczasowych właścicieli.

Pozyskanie Rakoczy Stal stanowi istotny element strategii biznesowej grupy Hargassner i wpisuje się w jej plany rozwoju na rynkach europejskich.

Co istotne, od dnia 6 sierpnia 2021 r. Rakoczy Stal staje się częścią międzynarodowej grupy Hargassner, natomiast pozostanie odrębną spółką funkcjonującą pod dotychczasową marką.

Rakoczy Stal od kilkunastu lat dostarcza produkty na rynki zachodniej Europy, gdzie ogrzewanie biomasą dynamicznie się rozwija, zastępując paliwa kopalne - olej opałowy i gaz.
Wykwalifikowany personel, nowoczesny zakład produkcyjny w Stalowej Woli oraz renoma i kontakty na rynku lokalnym, w połączeniu z wiedzą oraz doświadczeniem grupy Hargassner, stanowią ogromną szanse na dalszy dynamiczny rozwój spółki Rakoczy Stal oraz marki Rakoczy.


Markus Hargassner i Anton jr. Hargassner,

Piotr Rakoczy i Grzegorz Rakoczy