Najwyższa klasa spalania ekogroszku - Cortina

Kocioł na ekogroszek Cortina

Z dumą prezentujemy najnowszy produkt w rodzinie kotłów Rakoczy, owoc wielu miesięcy ciężkiej pracy całego zespołu ludzi - nowoczesny, innowacyjny, wyjątkowy na polskim rynku kocioł do spalania ekogroszku - Cortina.


Cortina jest kotłem najwyższej 5 klasy, co oznacza, że spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin, w tym normy PN-EN 303-5:2012. Wysokie parametry kotła zostały potwierdzone badaniami oraz zaświadczeniami wydanymi przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, w związku z czym kocioł Cortina można zakupić z dofinansowaniem w programach PONE oraz KAWKA.

W kotle zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych zgłoszonych do ochrony patentowej. Rozwiązania te zapewniają najlepsze parametry emisji, bardzo wysoką sprawność oraz stabilną pracę kotła w pełnym zakresie jego mocy. Jednym z takich rozwiązań jest cylindryczna komora spalania z wymiennikiem płomieniówkowym, dzięki czemu z kotła wyeliminowywaliśmy wszystkie wnęki, kąty, narożniki i inne trudno dostępne zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Dodatkowo komora spalania została wyłożona wysokiej jakości ceramiką żaroodporną która spełnia dwie ważne funkcje - pomaga dopalić wszystkie związki dając pozytywny efekt ekologiczny oraz chroni wewnętrzny płaszcz wymiennika co gwarantuje długą żywotność kotła.

W kotle zastosowaliśmy uniwersalną, modułową budowę dzięki czemu jego montaż nawet w trudno dostępnych kotłowniach jest znacznie ułatwiony.
Sercem kotła Cortina jest bardzo wydajny i bezawaryjny palnik DUO firmy Pancerpol objęty patentem ochronnym nr 64661, a nad całym procesem spalania czuwa zaawansowany sterownik TECH ST-480 zPID, który precyzyjnie reguluje pracą podajnika, wentylatora oraz 4 pompami (c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową). Do sterownika można także podłączyć siłownik zaworu mieszającego, regulator pokojowy oraz moduły GSM i ETHERNET.

Kocioł Cortina już wkrótce dostępny będzie w całej naszej sieci dystrybucyjnej, a już w najbliższych dniach zapraszamy na jego prezentacje: w sobotę 12 marca w godzinach 8:00 - 13:00 na płycie Rynku w Skawinie oraz w dniach 18 - 19 marca na targach Warmia Mazury Expo 2016 w Olsztynie, w Hali Urania, na stoisku numer A37.