Kocioł pokazowy na zrębkę

Hargassner ECO-HK
Jak wcześniej informowaliśmy firma Rakoczy stała się częścią jednego z wiodących europejskich producentów ekologicznych kotłów opalanych biomasą, holdingu Hargassner z główną siedzibą w Austrii. Dzięki tym partnerskim relacjom otrzymaliśmy pokazowy kocioł na zrębkę drzewną ECO-HK 20 kW.
 
Kocioł ten dedykowany jest dla klientów, którzy chcą radykalnie ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem, poprzez zastosowanie zrębki - paliwa taniego, mało wymagającego w zakresie składowania, a tak samo ekologicznego jak inne rodzaje biomasy drzewnej tj. pelletu czy drewna kawałkowego.
 
Łatwy dostęp do tego rodzaju paliwa ​mają przede wszystkim lokalne zakłady przetwórstwa drzewnego.
Kocioł na zrębkę ECO-HK może efektywnie ogrzewać nie tylko niewielkie przydomowe zakłady drzewne czy warsztaty ale również z powodzeniem wykorzystywany jest np. w szklarniach przez plantatorów warzyw czy rolników lub hodowców. Niewątpliwie jedną z największych zalet kotła Hargassner ECO-HK opalanego zrębką drzewną jest jego "bezobsługowy charakter" dzięki czemu wszelkiego rodzaju instytucje publiczne jak: przedszkola, szkoły czy urzędy korzystają z wytwarzanego przez ten kocioł ciepła.
 
Wśród korzyści dla biznesu i budynków użyteczności publicznej ogrzewania zrębką drzewną można wymienić:
 
  • najtańsze paliwo o najwyższym komforcie użytkowania
  • odporne na kryzys jako paliwo krajowe
  • niezależne od ropy i gazu
  • wartość dodana pozostaje w regionie
  • wydajny i energooszczędny kocioł
 
Jeśli natomiast jesteś rolnikiem to masz możliwość zagospodarowania odpadów drewna oraz uzyskania dodatkowego źródła dochodu ze sprzedaży zrębki. Korzyścią dla Ciebie będzie również ogromna oszczędność czasu i pracy dzięki automatycznemu systemowi ogrzewania, który jest bardzo wydajny i energooszczędny.

Co powoduje, że właśnie ECO-HK jest tak wyjątkowym kotłem? Oto kilka zalet tego urządzenia:

  • energooszczędna eko praca,
  • wyjątkowy ruszt z kruszarką - ruszt kotła zbudowany jest z dwóch elementów obrotowych poruszających się niezależnie od siebie, dzięki temu można łatwo i wygodnie spalać zrębkę o różnej jakości, pellet ale również paliwa rolnicze.
  • nowoczesny sterownik z ekranem dotykowym, gotowy do podłączenia,
  • wysoki komfort czyszczenia i zwiększona sprawność to zalety nowej koncepcji czyszczenia.
  • ceramiczna komora spalania z recyrkulacją w standardzie.
Zapraszamy do odwiedzenia siedziby naszej firmy wszystkie osoby zainteresowane tym urządzeniem, jak też i innymi produktami firmy Hargassner.

Kotły Hargassner to najwyższa światowa jakość, marka premium, a dla użytkownika maksimum korzyści z eksploatacji.