Powstaje marka RAKOCZY

Działalność pod marką RAKOCZY rozpoczęła się w 1968 roku w Nisku, gdzie założyciel zakładu Czesław Rakoczy uruchomił warsztat rzemieślniczy specjalizujący się w ślusarce budowlanej. Produkowane tam ogrodzenia, bramy i balustrady służą do dziś, świadcząc o solidności wykonania i wysokiej estetyce rzemieślniczej produkcji.

Pierwsze kotły c.o. na paliwa stałe

W roku 1970 firma RAKOCZY rozpoczęła wytwarzanie KOTŁÓW CO na paliwa stałe (węgiel, koks). Kotły wyprodukowane w niewielkim warsztacie, z trudno wówczas dostępnych materiałów, ogrzewały domy naszych klientów nawet kilkadziesiąt lat.

Sieci gazowe, instalacje c.o.

Od 1975 r. firma wykonywała także sieci gazowe, przyłącza gazowe oraz wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania, zdobywając uznanie klientów solidnością i fachowym wykonaniem usług. Tym samym firma RAKOCZY przyczyniła się w znacznym stopniu do gazyfikacji Podkarpacia.

Gazowe kotły c.o.

W 1991 r. po uzyskaniu atestu energetycznego ministra Przemysłu i Handlu oraz Znaku Bezpieczeństwa, wydanego przez Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, rozpoczęła produkcję gazowych KOTŁÓW C.O. o mocach od 8 do 80 kw. Jako producent kotłów gazowych do dziś jesteśmy obecni w setkach domowych kotłowni i obiektów użytkowych na terenie całej Polski.

Rakoczy spółką rodzinną

W 1992 r firma RAKOCZY zaistniała jako spółka rodzinna. Do spółki przystąpili synowie założyciela firmy.

Nowe modele kotłów na paliwa stałe

W 1994 r. z uwagi na rosnące koszty gazowego ogrzewania budynków, rozpoczęliśmy produkcję nowych modeli kotłów na paliwa stałe. Kotły węglowe STK szybko zyskały uznanie klientów dzięki wysokiej sprawności i ergonomii. Od tego czasu domeną firmy jest produkcja nowoczesnych, ekonomicznych KOTŁÓW C.O. spełniających oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz wymogi ochrony środowiska i norm europejskich.

Powstaje spółka Rakoczy Stal

W 2005 roku, aby podołać nowym wyzwaniom i zwiększyć ofertę produkcyjną pod marką RAKOCZY, utworzona została obecna firma z nowym zakładem produkcyjnym w Stalowej Woli na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kotły nowej generacji

W paźdzerniku 2015 roku z linii pordukcyjnej schodzi pierwszy kocioł z nowej, innowacyjnej linii produktowej Cortina. W kolejnych dwóch latach kotły te zdobędą kilkanaście prestiżowych nagród i wyróżnień podczas polskich i międzynarodowych eventów.

Uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego

W lipcu 2018 roku został uruchomiony nowy zakład produkcyjny w Stalowej Woli przy ul. Grabskiego. Nowoczesna, autmatyczna linia produkcyjna kotłów pozwoliła na znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych, a powiększenie parku maszynowego o kolejne nowoczesne wycinarki laserowe i prasy krawędziowe znaczocą zwiększyło ofertę usługową produkcji na zlecenie innych podmiotów. 

Rakoczy Stal częścią międzynarodowej grupy Hargassner

6 sierpnia 2021- Rakoczy Stal wkracza w nową drogę dynamicznego rozwoju stając się częścią międzynarodowej grupy Hargassner. Połączenie wykwalifikowanego personelu, nowoczesnego zakładu produkcyjnego, renomy marki Rakoczy na polskim rynku kotłów z doświadczeniem grupy Hargassner jest wyjątkową szansą dla rozwoju spółki oraz marki.

Nowe produkty w ofercie

W roku 2023 Rakoczy prowadza do sprzedaży pod swoją marką nowe produkty: kotły na zgazowanie drewna. pellet i pompy ciepła, dzięki wykorzystaniu wiedzy i technologii grupy Hargassner.