Zasilanie awaryjne kotła

Zasilanie awaryjne kotłowni

Zasilanie awaryjne kotłowni to temat, który coraz częściej interesuje posiadaczy kotłów na pellet, drewno i inne paliwa stałe.

Przerwy w dostawach prądu zdarzają się wszędzie, a nowoczesna kotłownia, pozbawiona energii elektrycznej nie jest w stanie ogrzać naszego domu.
Czytaj więcej
Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki

Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?

Podłogówka, czy grzejniki❓ A może układ mieszany (podłogówka + grzejniki)❓
 
To częsty dylemat na etapie budowy lub remontu domu. Podpowiadamy, które rozwiązanie wybrać. Przy okazji obalamy kilka powszechnych mitów, z jakimi można spotkać się podczas wyboru rodzaju ogrzewania do swojego domu, a które nie mają nic wspólnego z prawdą.
Czytaj więcej
Bufor ciepła zasada działania

Bufor ciepła - zasada działania

Bufor ciepła – powszechnie znany i chętnie wykorzystywany na zachodzie Europy i wciąż mało popularny i niedoceniany w Polsce. Czym jest❓ Jaką pełni rolę w instalacji centralnego ogrzewania❓ Kiedy go stosować❓Czy i kiedy jest obowiązkowy❓
 
Czytaj więcej
Dofinansowania do kotłów

Ruszył Program Czyste Powietrze

W dniu wczorajszym (19.09.2018) ruszył oficjalnie nabór wniosków do rządowego Programu Czyste Powietrze. Wnioski można składać elektronicznie do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Czytaj więcej
Polskie uchwały antysmogowe

Polskie uchwały antysmogowe

Każdego dnia otrzymujemy zapytania od naszych Klientów na temat tego, jakie urządzenia grzewcze można zgodnie z prawem zainstalować obecnie w poszczególnych regionach Polski.

Przygotowaliśmy więc poglądową mapę przedstawiającą sytuację na dzień dzisiejszy (31.08.2018).

Czytaj więcej
Recepta na polski smog

Recepta na polski smog?

Ciekawą publikację dotyczącą polskiego smogu i sposobów na jego ograniczenie wydał jakiś czas temu Bank Światowy. Raport zawiera rekomendacje, które Polska powinna zastosować, aby według ekspertów z Banku Światowego uporać się ze smogiem.

Raport, w całości sfinansowany przez Brukselę, jak można się domyślać uderza przede wszystkim w polski węgiel jako głównego winowajcę polskiego smogu i zaleca jego znaczne ograniczenie na rzecz alternatywnych rozwiązań grzewczych, przede wszystkim ogrzewania gazowego.

Czytaj więcej
Podwyżka cen gazu

Podwyżka cen gazu ziemnego

Po niewielkiej (1,8%) obniżce cen gazu, którą w kwietniu szumnie obwieszczały wszelkie media, a jeszcze szumniej dystrybutorzy paliw, końcem lipca Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę PGNiG. Wprowadza ona podwyżki cen gazu dla odbiorców detalicznych o 5,9%, co przełoży się na wzrost ich rachunków średnio o 3,6%.

Oznacza to, że różnica w kosztach ogrzewania pomiędzy gazem, a paliwami stałymi kolejny raz się powiększy.

Czytaj więcej
Kocioł na pellet czy ekogroszek

Pellet vs. ekogroszek – jaki kocioł kupić?

Nowoczesne kotły, spełniające wymogi 5 klasy i ekoprojektu, wymagają odpowiedniego paliwa stałego, które można efektywnie i ekologicznie spalić. Najbardziej popularne paliwa stosowane w automatycznych kotłach niskoemisyjnych to pellet i ekogroszek. Przed kupnem kotła dobrze jest więc sprawdzić, które paliwo będzie korzystniejsze dla nas i naszego domu.

Czytaj więcej