Aktualne koszty ogrzewania różnymi źródłami ciepła

Prezentujemy Państwu aktualne zestawienie kosztów ogrzewania różnymi rodzajami źródeł ciepła, które przygotowała Izba Gospodarcza Urządzeń OZE (IGUOZE). Jest to niezależna i wiarygodna organizacja skupiająca przedsiębiorców działających na polskim runku odnawialnych źródeł energii.

 

Zestawienie przygotowane przez IGUOZE doskonale pokazuje korzyści płynące ze stosowania nowoczesnych źródeł ciepła na biomasę drzewną (drewno i pellet drzewny).

 koszty ogrzewania 1

koszty ogrzewania 2

Ujęte w zestawieniu kotły na drewno kawałkowe zapewniają bezkonkurencyjnie niskie koszty ogrzewania plasując się na pierwszym miejscu wśród wszystkich porównywanych źródeł ciepła. Kotły pelletowe oferują nieco wyższe, ale nadal konkurencyjne koszty ogrzewania w porównaniu do innych źródeł ciepła, przy jednocześnie znacznie większym komforcie obsługi tego typu urządzeń.

W zestawieniu przygotowanym przez IGUOZE zabrakło niestety kotłów na zrębkę drzewną, które zapewniają jeszcze niższe koszty ogrzewania od kotłów na drewno kawałkowe oraz komfort obsługi podobny do automatycznych kotłów pelletowych.

Źródła ciepła na biomasę drzewną to najniższe koszty ogrzewania i czyste powietrze dla wszystkich!