Najlepszy w Polsce sposób na smog

Najlepszy sposób na zanieczyszczenie powietrza

Mamy najlepszy w Polsce sposób na smog. Czyste ciepło, które rozwiązuje przyczynę, nie skutek problemu smogu w Polsce.

 

W dniach 26 - 28 listopada w Krakowie odbyła się 2 edycja Smogathonu - międzynarodowego konkursu antysmogowego w którym zespoły z całego świata przedstawiają swoje rozwiązania do walki ze smogiem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 60 projektów z 10 krajów z całego świata. Zakwalifikowało się 30 z 7 krajów w tym projekt Cortina zgłoszony przez naszą firmę. Do ścisłego finału weszło 10 projektów, w tym również Cortina, która została bardzo wysoko oceniona podczas 24 godzinnego warsztatu, w którym projekty były oceniane przez 70 mentorów - ekspertów z różnych dziedzin nauki, biznesu i technologii.

W finale Cortina zajęła drugie miejsce, a do zwycięstwa zabrakło tylko 1 punktu! Przedstawiony przez nas sposób walczy skutecznie z przyczyną, a nie skutkiem problemu, ograniczając emisję pyłów i benzoalfapirenu pochodzącą z ogrzewania gospodarstw domowych aż o 96%.

Projekt Cortina jest jedynym polskim rozwiązaniem, które znalazło się na podium Smogathonu. Pierwsze miejsce zajął zespół Green City Solutions z Niemiec, a trzecie Origins Technology z Chin.

Mamy nadzieję, że rozwiązanie to docenione przez licznych ekspertów i członków jury Smogathonu zostanie także zauważone i docenione przez władze polskich urzędów wojewódzkich i gminnych jako najlepszy obecnie w Polsce sposób walki z zanieczyszczeniem powietrza.